CLT panely

Stavba domu z CLT panelů

Udělejte si představu, jak stavba domu z CLT probíhá:

CLT (Cross Laminated Timber) je masivní dřevěný stavební materiál

CLT panel se vyrábí střídavým lepením jednovrstvých lamelových desek v příčném a podélném směru. Vzniklý panel je tvořen 3,5,7 nebo více vrstvami lamel, které se mohou lišit svojí tloušťkou. Lepení je prováděno ekologickými lepidly bez obsahu formaldehydu, zdravotně nezávadnými, šetrnými k životnímu prostředí. Jedná se o plnostěné konstrukční stavební prvky, vyrobené z masivního dřeva, které zajišťují vyšší stabilitu budov a obvodového pláště.

V posledních letech se i ve stavebnictví prosazuje používání inovativních a udržitelných stavebních materiálů a právě tím CLT panely jsou. 

Při použití CLT panelů vám dokážeme garantovat:

  • cenu hrubé stavby domu na 6 měsíců
  • termín dodání

Stavba z CLT panelů vám umožní vnímat dřevo jako stavební materiál v úplně jiných dimenzích.  CLT panely umožňují stavět pevné, stabilní, a přitom lehké konstrukce, stavět vyšší budovy i bez složitých spojovacích prostředků, specializovaných prací nebo vybavení.

Výsledkem je kratší doba výstavby, efektivnější využití zdrojů, méně odpadu a hluku, nižší náklady a lepší zdraví a bezpečnost. Panely CLT umožňují díky svým výborným statickým vlastnostem použití nových materiálů ve výstavbě dřevěných domů s ohledem na moderní architekturu a design.

Dřevostavby z masivu jsou ekologické a přínosné pro životní prostředí – jde o obnovitelný zdroj.

Panely poskytují téměř neomezené možnosti co do koncepce stavby, stylu a architektury a jsou naprosto kompatibilní s jinými stavebními materiály. Své užití nachází jak pro vnitřní a vnější stěny, STROPY A STŘECHY různých typů staveb od rodinných domů, výrobních hal až po vícepodlažní bytové stavby.

Výrobu CLT panelů pro nás zajišťuje firma Stora Enso ve Ždírci na Doubravou.

Rádi byste nacenili vaši stavbu? Máte jiné dotazy ohledně CLT? Napište nám.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout naši fotogalerii z CLT realizací:

Stora Enso

Společnost patří mezi přední světové výrobce papíru, obalových materiálů, biomateriálů a výrobků ze dřeva. Zaměstnává přes 30 000 zaměstnanců ve 35 zemích světa. Dělí se do 4 výrobních divizí (Building and Living, Printing and Reading, Biomaterials, Renewable Packaging).

Divize Building and Living je největším výrobcem řeziva v Evropě. Ve 23 výrobních závodech zaměstnává celkem 4 400 pracovníků. Divize ročně zpracuje přes 6 miliónů m3 řeziva. Orientuje se na řešení potřeb zákazníka, přírodu, inovace.

Kromě CLT vyrábí také řezivo, KVH, Duo/Trio, BSH hranoly, hoblované řezivo, Effex, ThermoWood a další.

V roce 2012 zahájil provoz druhý CLT závod v rakouském Ybbsu, čímž přesáhla výrobní kapacita CLT panelů 125 000 m3 ročně (odpovídá zhruba 2 500 rodinným domkům).

Pro společnost Stora Enso jsme certifikovaným partnerem již od roku 2015.

Více na www.cltcz.info.